Co robi senior na Facebooku?; Twitter z rosnącymi przychodami i zyskiem
Codzienny przegląd najciekawszych informacji z branży mediów internetowych i społecznościowych oraz fake news, hejtu, mowy nienawiści i kryzysów w sieci.
Starsi użytkownicy social media. Co robi senior na Facebooku?
socialpress.pl, 29 kwietnia 2021 r. W kontekście mediów społecznościowych bardzo często mówi się jedynie o osobach młodszych. A to duży błąd, ponieważ osoby w wieku 50+ również lubią spędzać swój wolny czas na Facebooku czy Instagramie.
Kontakt z najbliższymi, rozrywka, a może po to, aby się popisać? Po co właściwie osoby 50+ zakładają swoje konta w mediach społecznościowych? Odpowiedzi na te pytania, znajduje się w najnowszym i pierwszym tego rodzaju badaniem naukowca z Uniwersytetu of Alabama w Huntsville. Czytaj więcej…
Twitter z rosnącymi przychodami i zyskiem. Ma 199 mln użytkowników
wirtualnemedia.pl, 4 maja 2021 r. W pierwszym kwartale 2021 roku Twitter zanotował wzrost przychodów o 28 procent, a wpływy reklamowe wyniosły 899 mln dolarów. Na koniec marca br. z serwisu korzystało na świecie 199 mln użytkowników.
Przychody i zysk w górę, więcej użytkowników
W pierwszym kwartale 2021 r. Twitter zanotował przychody w wysokości 1,036 mld dol., co oznacza wzrost rok do roku o 28 proc. Większość wpływów (556 mln dol.) pochodziła z rynku w USA, zaś 480 mln przyniosły pozostałe kraje na świecie. Twitter podkreśla, że jego drugim największym rynkiem poza USA pozostaje Japonia, gdzie w pierwszym kwartale wpływy wzrosły o 30 proc. do kwoty 170 mln dol. Czytaj więcej…
Youtuber też musi płacić podatki. Kiedy twórca traktowany jest jak firma?
wirtualnemedia.pl, 1 maja 2021 r. „Własny kanał na YouTubie daje zyski, ale trzeba się nimi dzielić z fiskusem. Urzędnicy nawet po latach zażądają zapłaty podatku, i to z odsetkami” – przypomniała ostatnio „Rzeczpospolita”. Do jakiej kwoty ten podatek twórców nie dotyczy? – Obecnie kwota wolna od podatku wynosi 8 tys. zł. Jeśli zarobek mieści się w kwocie wolnej, to nie płacimy podatku – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jarosław Ziobrowski z kancelarii Ziobrowski Tax&Law.
Coraz częściej dla ludzi młodych wymarzoną karierą zawodową jest zostanie youtuberem, oczywiście rozpoznawalnym, co gwarantuje przychody na odpowiednim poziomie. Jak poinformowała „Rzeczpospolita” zarabianie w sieci może być jednak ryzykowne podatkowo. „Brak świadomości tego, jaki jest charakter aktywności internetowej, to zdaniem ekspertów największe zagrożenie dla youtuberów. W podatkach o tym, czy coś jest działalnością, decydują ustawowe definicje, które tylko ogólnie kreślą jej ramy” – poinformowała gazeta. Czytaj więcej…