Co dalej z TikTokiem w USA?; Jak komunikować markę luksusową?
Codzienny przegląd najciekawszych informacji z branży mediów internetowych i społecznościowych oraz fake news, hejtu, mowy nienawiści i kryzysów w sieci.
Co dalej z TikTokiem w USA?
socialpress.pl, 14 września 2020 r. Rozstrzygają się losy TikToka w USA. Wygląda na to, że to nie Microsoft uchroni aplikację od nałożenia na nią zakazu. Choć wydawało się, że losy TikToka są jasne, w rzeczywistości sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana. Microsoft, który dotychczas był uważany za nowego właściciela aplikacji, najprawdopodobniej nim nie będzie. Na placu boju pojawiło się Oracle. Przypomnijmy, że konieczność podjęcia tego typu kroków została niejako wymuszona przez prezydenta Stanów Zjednoczonych. Podczas jednego ze spotkań z dziennikarzami, o którym pisaliśmy już na początku sierpnia, zapowiedział on nałożenie zakazów na aplikacje. W skutek tego rozpoczęto rozmowy na temat przejęcia aplikacji przez Microsoft. Mówiło się wówczas, że gigant technologiczny miałby zostać właścicielem i operatorem TikToka, co stanowiło z pewnością gwarant bezpieczeństwa. Na deadline tych rozmów wyznaczono 15 września, jednak już wczoraj, czyli 13 września, pojawiło się oficjalnie oświadczenie w tej sprawie. Czytaj więcej…
Artyści i celebryci walczą z mową nienawiści na Facebooku i Instagramie
socialpress.pl, 16 września 2020 r. Walka z Facebookiem w proteście #StopHateForProfit trwa. Tym razem do wielkich marek dołączyli również znani artyści i celebryci. Mowa nienawiści w mediach społecznościowych – na ten temat powstało już wiele artykułów, ale żaden nie podziałał zbyt skutecznie. Dlatego artyści i celebryci postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zająć się tymi dwoma największymi portalami, czyli Facebookiem i Instagramem. Najpierw bojkot wielkich firm a teraz przyszedł czas również na celebrytów i artystów. Wszystko to w ramach protestu #StopHateForprofit. Gigant mediów społecznościowych nie ma zatem ostatnio najłatwiej, nawet pomimo uzasadnień, że dba o zwalczanie mowy nienawiści w internecie. Słowom tym nie wierzą już nie tylko wielkie, znane marki, ale również znane na całym świecie nazwiska. Każde z nich dziś,16 września, dodało na swoje konto znaczącą grafikę, wraz z linkiem objaśniającym całą akcję #StopHateForProfit. Czytaj więcej…
Jak komunikować markę luksusową?
nowymarketing.pl, 15 września 2020 r. Rynek dóbr luksusowych rośnie z roku na rok, podobnie jak liczba zamożnych konsumentów, chętnie sięgających po marki luksusowe. Czym się charakteryzują takie marki i jak wygląda ich komunikacja? Za dobro luksusowe można uznać „każdy produkt, usługę opatrzone marką powszechnie uznawaną za luksusową na danym rynku lub takie, które ze względu na swoją specyfikę (unikalność, wysoką cenę itp.) nabiera luksusowego charakteru”*. W przypadku marek luksusowych charakterystyczne są przede wszystkim wysoka cena, ekskluzywność, najwyższa jakość oferowanych produktów, obsługi klienta i budowanej z nim udanej relacji, całościowy brand experience i dodatkowe, unikatowe wartości, jakie otrzyma klient wraz z zakupem danego produktu. Marka luksusowa powinna przewyższać oczekiwania konsumentów. Czytaj więcej…