O sieci 5G i koronawirusie oraz innych pseudonaukowych bzdurach; Facebook pozwala zarabiać na transmisjach ze szkoleń i wydarzeń
Codzienny przegląd najciekawszych informacji z branży mediów internetowych i społecznościowych oraz fake news, hejtu, mowy nienawiści i kryzysów w sieci.
O sieci 5G i koronawirusie oraz innych pseudonaukowych bzdurach
polityka.pl, 18 sierpnia 2020 r. Nikt nie szkodzi nauce tak bardzo, jak osoby ze środowiska akademickiego publikujące pseudonaukowe bzdury. Tym razem o sieci 5G i koronawirusie. Czasopismo naukowe „Journal of Biological Regulator and Homeostatic Agents” zszokowało świat. W lipcu ukazał się tam artykuł, którego autorzy twierdzą, że technologia 5G prowadzi do powstawania koronawirusów w komórkach skóry. Jak to możliwe?! Wywód autorów w skrócie: DNA jest zwinięte jak cewka, więc odbiera fale; potem drga, a kształt drgań przybiera kształt zasad azotowych (kluczowych elementów DNA). Gdy takie fale przemieszczają się przez komórkę, pojawiają się wolne miejsca w kształcie zasad, więc wypełniają je nowe zasady i w ten sposób syntetyzują się elementy koronawirusa. Czytaj więcej…
Facebook pozwala zarabiać na transmisjach ze szkoleń i wydarzeń
press.pl, 18 sierpnia 2020 r. Facebook wprowadził opcję pobierania opłat od widzów wydarzeń transmitowanych w serwisie. Mogą z niej korzystać wydawcy i organizatorzy transmitowanych wydarzeń. Nowa funkcja jest dostępna w Facebook Live podczas tworzenia transmisji na żywo oraz w Messenger Rooms. Do końca 2020 roku Facebook nie będzie pobierał prowizji od przychodu użytkowników udostępniających płatne transmisje online. Na razie opcja jest dostępna w 20 krajach – w tym w Polsce. Facebook Poland w 2019 roku miał 76,9 mln zł przychodów i 13,6 mln zł zysku netto. Czytaj więcej…
Instagram intensyfikuje sprawdzanie autentyczności użytkowników
socialpress.pl, 17 sierpnia 2020 r. Boty i fałszywe profile to problemy, z którymi twórcy mediów społecznościowych borykają się od długiego czasu. Sztuczna inteligencja, dedykowane zespoły weryfikatorów czy nowoczesne technologie pomagają w walce z nimi. Wciąż trwa poszukiwanie nowych metod, aby zminimalizować tenże problem. Jak tym razem postanowił poradzić sobie z nim Instagram? Kilka dni temu Instagram poinformował o tym, że intensyfikuje walkę o autentyczność. W ramach niej wszyscy posiadacze konta, w sytuacji gdy ich działanie będzie zbliżone do schematu nieautentycznego zachowania, mogą zostać poproszeni o potwierdzenie tożsamości. Potwierdzenie lub jego brak pozwolą na rozpoznanie fałszywych kont i zapewnienie bezpieczeństwa społeczności. Czytaj więcej…