Czy social media pomagają robić zakupy?; Dlaczego ludzie wierzą w medyczne fake newsy?
Codzienny przegląd najciekawszych informacji z branży mediów internetowych i społecznościowych oraz fake news, hejtu, mowy nienawiści i kryzysów w sieci.
Czy media społecznościowe pomagają nam robić zakupy?
wprost.pl, 23 maja 2020 r. Przynajmniej jeśli chodzi o modę: tak. Media społecznościowe mają ogromny wpływ na podejmowanie decyzji zakupowych. I na to, że naprawdę wydajemy pieniądze. Choć wiele głosów w branży marketingowej od lat zwiastuje schyłek świetności social mediów (mediów społecznościowych), te mają się bardzo dobrze. W dodatku sprawdzają się jako wsparcie w podejmowaniu decyzji zakupowych. Przynajmniej tak wygląda sytuacja w branży modowej. Potwierdza to najnowsze badanie przeprowadzone przez Grupę Domodi z udziałem użytkowników serwisów modowych Domodi.pl oraz Allani.pl. Czytaj więcej…
Czy powinieneś przejmować się negatywnymi opiniami o firmie w Internecie?
epainfo.pl, 25 maja 2020 r. Według najnowszych badań Internet jest pierwszym źródłem informacji o firmie i pracy. Z informacji tych korzystamy, kiedy poszukujemy nowej pracy, ale również, gdy chcemy się przekonać, jakie są opinie pracowników o danej firmie albo co inni myślą na temat naszego pracodawcy. To naturalne, że chcemy, aby firma, dla której mamy pracować posiadała w Internecie jak najlepszą opinię, gdyż wiele mówi to na temat jej stosunku do pracowników oraz wewnętrznej polityki. Im lepsza opinia, tym większa szansa na to, że atmosfera w pracy będzie lepsza a zarobki wyższe. Jednak nie jest to do końca regułą. Czytaj więcej…
Dlaczego ludzie tak łatwo wierzą w medyczne półprawdy, mity i fake newsy?
rynekaptek.pl, 25 maja 2020 r. W okresie pandemii spiskowe i pseudonaukowe teorie rosną jak grzyby po deszczu między innymi dlatego, że do pewnego stopnia ułatwiają ludziom uporządkowanie rzeczywistości, dają poczucie sensu, kontroli – mówi psycholog zdrowia Mateusz Banaszkiewicz. „Do szczepionki wsadzają dziś chipy i każdego namierzą z satelity, do szczepionki autyzmu dodają, przecież to jest oczywiste, że to ukrywają. My wiemy, że to wszystko spisek, wirusy nie istnieją – w internecie pisze” – rapuje lekarz Dawid Ciemięga w ramach akcji #hot16challenge2. Z mitów i spisków możemy się śmiać, ale by z nimi skutecznie walczyć, warto wiedzieć, dlaczego są tak popularne. Czytaj więcej…